WarGods
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sondaj - donare yang

2 participanți

In jos

Sunteti deacord cu donarea periodica de yang in cadrul breslei?

Sondaj - donare yang Bar_left100%Sondaj - donare yang Bar_right 100% 
[ 3 ]
Sondaj - donare yang Bar_left0%Sondaj - donare yang Bar_right 0% 
[ 0 ]
Sondaj - donare yang Bar_left0%Sondaj - donare yang Bar_right 0% 
[ 0 ]
 
Total voturi : 3
 
 

Sondaj - donare yang Empty Sondaj - donare yang

Mesaj  AresEnyalius - Admin Mar Apr 13, 2010 12:23 am

De ce sa donam? Metin2 este un joc de echipa, precum ati observat la multe dintre misiuni aveti neaparata nevoie de ajutor, realizarea acestora fiind IMPOSIBILA singuri (de ex. armatul, militarul, unele misiuni in temnita maimutelor etc) Deci o breasla puternica inseamna un mediu puternic de joc. Metin2 ofera posibilitatea de a avea un fierar, alchimisti etc dar pt a avea asa ceva trebuie teren... terenul de la breasla costa 70.000.000 yang (Fierarul de la breasla are sansa de reusita mai mare decat fierarul din oras cu 5% sau 10%) apoi fiecare noua optiune costa yang... 1.000.000 yang pentru un jucator inseamna mult dar pentru 20 jucatori doar 50.000 - Alt motiv pentru a dona yang este "fondul rulment" al breslei De multe ori ati vazut un item ieftin dar nu au ajuns banii daca ar exista un fond in care sa gasesti bani ar fii de foarte mare folos - desigur puteti spune ca un oarecare jucator poate sa ceara imprumut 5.000.000 yang apoi sa paraseasca breasla - din acest motiv imprumuturile se vor acorda FARA EXCEPTIE cu iteme girate iar valoarea imprumutului nu poate sa depaseasca 70% din valoarea obiectului girat - De ex.: daca o piatra spirit costa 3.000.000 yang se poate "amaneta " pentru 2.000.000 iar dupa 1 saptamana daca banii nu sunt inapoiati orice alt jucator care plateste imprumutul cumpara la pret redus acel obiect iar dupa 2 saptamani se va scoate pe piata (cine a fost intr-un amanet stie cum functioneaza Razz ) NU SE PERCEPE DOBANDA IMPRUMUTULUI!


Ultima editare efectuata de catre AresEnyalius - Admin in Mar Apr 13, 2010 4:54 am, editata de 1 ori
AresEnyalius - Admin
AresEnyalius - Admin
Admin

Mesaje : 35
Data de înscriere : 11/04/2010
Varsta : 41

https://wargods.1forum.biz

Sus In jos

Sondaj - donare yang Empty Re: Sondaj - donare yang

Mesaj  wOdEn Mar Apr 13, 2010 4:15 am

Buna idee !! bv ares

wOdEn

Mesaje : 1
Data de înscriere : 13/04/2010

Sus In jos

Sondaj - donare yang Empty Re: Sondaj - donare yang

Mesaj  AresEnyalius - Admin Lun Apr 19, 2010 12:39 pm

Multumesc Woden (pentru cine nu stie Woden e un fost membru al breslei actualmente membru de onoare Smile... si activ in breasla Katana , breasla sora cu WarGods ) si desi am sa fiu offtopic am sa explic de ce "WarGods" :
AresEnyalius = Ares (zeul grec al razboului) + Enyalius - Războinicul, (denumire dată zeului Ares ) Ares Enyalius in special zeul razboiului in Sparta - Breasla a fost infiintata de mine, Woden (Odin) si inca un prieten --- Ares si Odin amandoi zei ai razboiului = WarGods - https://www.youtube.com/watch?v=-rFMsSra-Nc Very Happy
AresEnyalius - Admin
AresEnyalius - Admin
Admin

Mesaje : 35
Data de înscriere : 11/04/2010
Varsta : 41

https://wargods.1forum.biz

Sus In jos

Sondaj - donare yang Empty Re: Sondaj - donare yang

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum